Akce - Konference

Křesťan za katedrou 2014

Zveme na již třetí ročník konference Křesťan za katedrou.

Konference je zaměřena jak pro učitele, tak i rodiče či pracovníky v církvi, kteří se zajímají o témata křesťanského vzdělávání. 

Konference se uskuteční ve dnech 4. a 5.4.2014 ve sborovém centru Hutník v Třinci. (V pátek to bude modlitební chvíle a sdílení se navzájem a v sobotu bude hlavní program konference. Účastníci si mohou vybrat, zda se zúčastní obou dnů nebo pouze hlavního programu v sobotu). Podrobnější informace jsou  na webové adrese www.kzk.sceav.cz, prostřednictvím kterých probíhá také registrace. Uzávěrka přihlášek je 31.3.2014.

Pořadateli jsou Slezská církev evangelická augsburského vyznání (SCEAV) ve spolupráci s Církevní základní školou a mateřskou školou Třinec a křesťanským Gymnáziem Beskydy Mountain Academy ve Frýdlantě nad Ostravicí a Sítí křesťanských učitelů.

Hlavní program:

Jacek Weigl – „Proč mají být křesťané aktivní ve vzdělávání dětí?“

Jak se Bůh dívá na děti? Jak vyvinout úsilí, aby rodiče přijímali zodpovědnost za výchovu a vzdělávání? Rozdíly mezi sekulární a křesťanskou školou. Jak zapojit rodiče do života školy. Jak odbourávat předsudky a výmluvy rodičů, proč neposílají děti do křesťanských škol.

 

Doc. PaedDr. Dana Hanesová, PhD. –  „Výchova k disciplinovanosti“

V této přednášce se budu věnovat biblickým východiskům otázky disciplíny a také i praktickým otázkám – v čem mají dnešní vychovatelé a učitelé problém při výchově k disciplinovanosti a proč. Zkusíme se podívat na některé praktické náměty, jak vést k disciplinovanosti v rodině i ve třídě.

Odpolední workshopy:

PhDr. Jan HÁBL, Ph.D., komeniolog, Komenský časový a nadčasový
Tomáš Řehák,  Abatop Databáze křesťanských lektorů
Ivo Neuvirt,  lektor, Spolupráce lektora a křesťanského učitele
Doc. PaedDr. Dana Hanesová, SR Integrace/inkluze ve třídě – iluze, realita, anebo noční můra?
Jonathan Lobel, BMA Použití technologií v každodenním vyučování
Paul Till,  BMA Kreativní vyučování
Bohdan Čančík JB Na čem (ne)stojí křesťanská škola?
Jacek Wiegl, PL Strategie a vize vedení školy
Jacek Wiegl, PL Financování křesťanského vzdělávání
Mgr. Boris Váňa, Sion Kniha přírody otevřená

Těšíme se na viděnou v Třinci!