Akce - Konference

Konference „Křesťan za katedrou“ 2016 v Třinci

Datum akce:

15. – 16. 4. 2016 se v Třinci uskutečnil pátý ročník konference Křesťan za katedrou za účasti 165 učitelů státních i církevních škol, studentů pedagogických fakult a rodičů.

PhDr. Jan Hábl, Ph.D., komeniolog, Univerzity J.E. Purkyně v Ústí nad Labem, kazatel sboru CB Ústí nad Labem přednesl téma: „I když se nikdo nedívá: Na charakteru záleží nejen ve výchově“ Hlas, který říká „měl bych“, provází člověka v každé roli a situaci – ať už jsem rodič, učitel, byznysmen, politik nebo prezident. Komenský, vznesl otázku: „Kterak učiniti, aby člověk nejen věděl, co je dobré, ale též chtěl dobré, a také činil dobré, a to i když se nikdo nedívá?“ Vědět, chtít, činit – poznání, vůle, jednání. Nejen na oko, nejen před lidmi, ale před sebou, i před Bohem – i když se nikdo nedívá, tj. být dobrý ze své podstaty. Je to možné? Je to reálné? Může s tím výchova něco udělat?

Radek Kalenský přednesl téma: „Výchova novodobých Josefů aneb Ten, na kterého se nikdo nedíval“ Bible je obdivuhodně aktuální knihou, která na příběhu patriarchy Josefa ukazuje pět životních hodnot, které měl Josef pevně zabudované do svého životního postoje a které by měly být vetkány do života našich dětí. Jaké základní duchovní hodnoty to jsou a jak je našim dětem prakticky předávat  v jednotlivých stádiích jejich vývoje?

Workshopy Na sobotní večer byl připraven koncert skupiny Fusion. Konferenci pořádali: Slezská církev evangelická augsburského vyznání (SCEAV), ve spolupráci s Církevní ZŠ a MŠ Třinec, Gymnáziem BMA ve Frýdlantu nad Ostravicí a Sítí křesťanských učitelů. Registrace a bližší informace: kzk.sceav.cz