Letní škola etické a charakterové výchovy

s prof. PhDr. Janem Hábem, Ph.D. a Mgr. Ivanou Hudeczkovou

40 h letní intenzivní výukový kurz

(akreditace 5870/2022-1-249 Osobnostní rozvoj v učitelském povolání)

Určen pro všechny, kteří cílí na práci se žáky, studenty, mají na srdci vzdělávání a chtějí získat nástroje k vybudování hodnotového základu v souladu s etickými normami a principy charakterové výchovy, a s těmito výzvami jednat v rámci učitelského povolání – jehož úkolem je správně nakládat s lidskostí. 

 18. – 22. 8. 2024 v Parkhotelu Skalní město

v blízkosti Prachovských skal mapa zde    

cena: 15 900 Kč

Možnosti platby:

 1.  organizace – je možné hradit z programu šablony a dalších prostředků na DVPP, info pro školu na evops.cz
 2.  samoplátce
 3.  možnost snížení ceny pro členSKU (Sítě křesťanských učitelů), po zaplacení celkové částky zažádáte o stipendium F-nadaci (jedná se o zpětné proplacení 50 % ceny). Více info: ZDE  Postup: ZDE Přihlášení o stipendium: ZDE

 

Obsah a průběh kurzu:

Prof. PhDr. Jan Hábl, Ph.D. neděle + pondělí:

 • J. A. Komenský často opakoval, že škola má být „dílnou lidskosti“, kde se člověk učí být člověkem dobrého charakteru. Získá-li k tomu navíc i znalosti a dovednosti užitečné pro život, jen dobře, ale podstatný je charakter. Proč právě charakter? Jak se výchovně formuje? Jak se učí? Je vůbec dobro učitelné? Kdo může učit dobro? Odpovědi na tyto otázky budou předmětem kurzu.

Mgr. Ivana Hudeczková úterý – čtvrtek:

 • 1) Seznámení s ucelenou metodikou etické/charakterové výchovy obecně aplikovatelné ve školství u všech věkových kategorií napříč předměty.
 • 2) Praktické aktivity vedené prožitkovou pedagogikou, které poodhalí vlastní úroveň prosociáního chování a promítnou možnosti rozvoje charakteru ve vzdělávacím procesu.
 • 3) Prostor pro tvorbu vlastního programu charakterové výchovy ušitého na míru Vaší škole, Vašemu předmětu, Vašim možnostem.
 • Školení bude zaměřeno na seznámení s uceleným programem Etická výchova pro školní vzdělávání 1.-3.stupně s důrazem na praktické vyzkoušení jednotlivých aktivit (prožijete to, co prožívají děti). Tedy více jde o aplikaci do praxe než o teorii etiky. Zároveň školení nabízí velkorysý prostor pro tvorbu vlastní aplikace programu cíleně pro potřeby jednotlivých škol nebo tříd, tedy něco, na co obvykle ve shonu školního roku není prostor. V průběhu letních prázdnin je to tedy možnost připravit se konkrétně do nového školního roku.
 • neděle příjezd 13:00, výuka do 18:15
 • pondělí až středa výuka 8:30 – 18:00
 • čtvrtek zakončení v 15:00

Po celodenním školení si můžete vyrazit do okolní přírody nebo využít wellness služby hotelu.

Přihlašování zde do 31. 5. 2024 (počet účastníků omezen)

Platba: č. ú.: 123-3358520207/0100, variabilní symbol: 726, do zprávy pro příjemce: vaše jméno a příjmení

Cena zahrnuje veškeré náklady na přednášky, ubytování ve dvoulůžkových pokojích se soc., plnou penzi (pití k jídlu si účastníci hradí sami) a dopolední cofeebreak se svačinkou. Odpoledne je možno dokoupit si občerstvení v místní restauraci již na svou útratu.
V blízkosti hotelu je autobusová zastávka, k dispozici jsou parkovací místa zdarma.

 

 • Zrušení pobytu 14 – 8 dnů před příjezdem – storno poplatek 75% ceny pobytu a služeb.
 • Zrušení pobytu 7 dnů – sjednaný den – nedojezd – storno poplatek 100% ceny pobytu a služeb.
Organizátor: Klára Literová, kliterova@kam.cz, 732 260 027
pořádá Etická a charakterová výchova, z. ú., http://evops.cz/, za podpory SKU

zde – plakát